Zadzwoń:


793 533 315

Napisz:


biuro.velin@gmail.com

  • Tłoczenie płyt


Nadruki na płytach CD i DVD

 

Wydawnictwo VELIN posiada w swojej ofercie nadruki na płytach CD i DVD, a także na płytach DVD DL, mini CD, mini DVD, Blu-Ray wykonane technologią cyfrową, offsetową i sitodrukową. Rodzaj wybranego nadruku jest uzależniony od ilości zamawianych płyt, od przygotowanego projektu graficznego oraz od zamierzonego efektu końcowego. W dużym stopniu jest też podyktowany przez względy ekonomiczne związane z realizacją zamówienia. Płyty z nadrukiem można wykonać począwszy już od 1 sztuki zwracając uwagę, że przygotowana grafika nie może naruszać praw autorskich osób trzecich ani obowiązującego prawa.


Zalecana rozdzielczość grafiki przygotowanej do druku wynosi 300dpi. Do druku używamy najczęściej palety kolorów CMYK. Projekty graficzne można przesyłać w formacie .jpg, .tif lub pdf pamiętając, że wszystkie czcionki mają być zamienione na krzywe. Gotowy projekt graficzny nadruku na płyty najlepiej przygotować w kwadracie 12cmx12cm (w przypadku płyty CD, DVD, DVD DL, Blu-Ray) bez wycinania środkowego kółeczka lub 8x8cm dla płyty mini CD lub mini DVD.

 

 

zobacz więcej naszych realizacji ...

 

Nadruki offsetowe należą obecnie do najczęściej stosowanych i polegają na przenoszeniu obrazu z formy drukarskiej na odpowiednio przygotowane podłoże dając bardzo trwały i estetyczny efekt końcowy. Zalecane są szczególnie przy średnich i dużych nakładach począwszy od kilkuset płyt. Są też powszechnie używane w poligrafii.


Druk cyfrowy z UV dający rewelacyjne przejścia tonalne jakości fotograficznej wykorzystywany jest zazwyczaj przy małych ilościach i naniesiony jest bezpośrednio na płytę CD lub DVD, która w kolejnym etapie produkcji będzie nagrywana. Dużą zaletą druku cyfrowego jest możliwość personalizacji. Urządzenie drukujące pobiera dane w postaci zapisu komputerowego (cyfrowego).

 

Sitodruk (nadruk sitowy) jest stosowany w zależności od przygotowanego projektu graficznego np. gdy należy zachować kolorystykę Pantone. Nadruki powstają przez przetłaczanie farby na odpowiednie podłoże. Osiągalna rozdzielczość jest jednak niższa niż stosowaniu nadruku offsetowego choć może być podyktowana względami ekonomicznymi.

 

Klient może zamówić próbną partię gotowych płyt co jednak może wpłynąć na ostateczny koszt realizacji całego zamówienia i termin dostawy. Orientacyjne ceny dla niektórych nakładów płyt CD i DVD z nadrukiem znajdują się w zakładce Cennik. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Wydawnictwa VELIN - poproś o wycenę swojego zamówienia - to nic nie kosztuje!

 


zobacz CENNIK


 

Biuro:


ul. Konfederacji Dzikowskiej 18/15;

39-400 Tarnobrzeg

Zadzwoń:


793 533 315

Napisz:


biuro.velin@gmail.com